Fudbaleri Liverpoola plasirali su se u osminu finala FA Cupa, pošto su u četvrtom kolu savladali Cardiff 3:1.

Dugo je trebalo Redsima da povedu, iako su tokom prvog poluvremena imali dvocifren broj udaraca ka golu rivala.

Konačno je u 53. minutu Diogo Jota postigao gol, pošto je odlično reagovao poslije centaršuta Trenta Alexander-Arnolda. Nadskočio je odbranu rivala Portugalac i glavom loptu poslao unutar lijeve stative.

U 68. je prednost Liverpula udvostručio Takumi Minamino.

Već u 76. je bilo 3:0, pošto je Harvey Elliott unutar kaznenog snažnim šutom savladao golmana rivala.

Počasni gol za Cardiff postigao je Rubin Colwill u 80. minutu, pošto je zakucao loptu u donji lijevi ugao.

Liverpool će u osmini finala igrati protiv Norwicha, odlučeno je nešto ranije žrijebom.