U okviru večerašnjeg programa Lige prvaka odigrano je šest utakmica. Najzanimljivije je svakako bilo u grupi C koju mnogi s pravom nazivaju “grupa smrti”.

Nakon četvrtog kola koje je odigrano večeras Bayern je prvi prošao kroz cilj i osigurao nokaut fazu s obzirom da iz četiri kola ima četiri pobjede.

Bavarci su večeras savladali Viktoriju Plzen sa 4:2. Za goste iz Bavarske su u prvom poluvremenu pogađali Sadio Mane, Thomas Muller i u dva navrata Leon Goretzka.

Sa druge strane za Plzen su pogađali Adam Vlkanova i Libor Holik.

U drugoj utakmici Barcelona je na svom terenu odigrala neriješeno protiv Intera, a konačan ishod je glasio 3:3.

Katalonci su poveli preko Ousmane Dembelea u 40. minuti, a do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Međutim, sa druge strane Nerazzurri su na početku drugog dijela napravili preokret, a pogađali su Nicollo Barella i Lautaro Martinez.

Izlaskom Edina Džeke iz igre u 76. minuti utakmice, Inter kao da je izgubio konce u svojoj igri, pa je tako već u 82. minuti primio pogodak, a tada je pogodio Robert Lewandowski.

Finiš susreta donio je nevjerovatnu završnicu. Naime, Inter je poveo preko Gosensa u 89. minuti utakmice i izgledalo je da je Barcelona ostala bez mogućnosti da prođe grupnu fazu Lige prvaka. Ipak, tu mogućnost spasio je Lewandowski sa pogotkom u drugoj minuti sudijske nadoknade.