Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine vodi protiv Litvanije sa 41:36 nakon prvih 20 minuta utakmice trećeg kola grupe F kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u tuzlanskom Mejdanu.

Nošeni gromoglasnom podrškom navijača u ispunjenom Mejdanu košarkaši BiH prvo poluvrijeme okončali su sa pet poena prednosti.

Prva četvrtina protekla je u potpunoj dominaciji bh. tima koji su zahvaljujući dobroj odbrani te raspoloženim šuterima došla do devet poena prednosti.

U drugom poluvremenu Litvanci su uspjeli da se vrate u igru i dođu do izjednačenja, ali su bh. košarkaši u finišu ponovo preuzelil igru i na odmor otišli sa pet poena prednosti.

Najefikasniji u reprezentaciji Bosne i Hercegovine su bili Miralem Halilović sa 13 i Džanan Musa sa devet poena, a kod Litvanaca Martynas Echodas sa devet poena.