Juventus je pobijedio Salernitanu 2:0 u 30. kolu Serie A. Ovaj poraz Salernitanu je dodatno pogurao prema drugoj ligi, a Juventus održao u utrci za naslov prvaka Italije. Domaćin je poveo pogotkom Paula Dybale u petoj minuti na asistenciju Dušana Vlahovića.

Potom je uslijedila dominacija torinske ekipe, koja je u 29. minuti preko Vlahovića povisila vodstvo na 2:0. Srpski je centarfor zabio glavom s pet metara nakon sjajnog centaršuta Mattije De Sciglia s desne strane.

Vlahović je bez problema u skoku nadvisio protivničke odbrambene igrače i zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Juventus u sljedećem kolu dočekuje Inter, a Salernitana dočekuje Torino.

Verona je u istom terminu odigrala 1:1 kod Empolija. Empoli je poveo u 26. minuti golom Francesca Di Francesca, a Veroni je bod donio Matteo Cancellieri u 71. minuti utakmice.