Juniori Zvijezde 09 danas su se oprostili od Omladinske Lige prvaka nakon što su poraženi od Trabzonspora i u revanš utakmici, a bosanskohercegovački predstavnik izgubio je danas u Turskoj rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a Zvijezda 09 je bila ta koja je uputila jedini udarac u okvir gola. U drugom dijelu utakmice ekipa iz Etno sela Stanišiću nije uspjela nijednom zaprijetiti, a primila je dva gola.

Prvo je Tacettin Saglam u 54. minuti pogodio za 1:0, a potom je pet minuta poslije Aleksa Kovačević
dobio drugi žuti karton i gosti su ostali sa igračem manje. Konačan rezultat postavio je Suleyman Cebeci iz penala u 70. minuti.

Podsjetimo, prvi susret završen je pobjedom turskog tima od 1:0.

Trabzonspor U-19 – Zvijezda 09 U-19 2:0

Stadion: Yavuz Selim Stadi (Trabzon). Sudija: Davidov G. (Bugarska). Žuti kartoni: Uzun, Sonmezsoy, Yilmaz, Celik, Pinarci (Trabzonspor), Milošević, Kovačević, Sinanović, Tešić (Zvijezda 09). Crveni karton: Kovačević (Zvijezda 09).

TRABZONSPOR: Bosluk, Cebeci, Čelik, Cerahiroglu, Gunaldi, Moradaoglu, Saglam, Sonmezsoy, Uzun, Yilmaz A., Yilmaz

ZVIJEZDA 09: Ananias, Janjić, Kovačević, Krajišnik, Milošević, Milovanović, Mustafagić, Popara, Samardžić, Sinanović, Tešić.