Inter je večeras u 2. kolu Serije A sa 1:3 u gostima slavio protiv Verone, koja je u ovom meču i vodila.

Povela je Verona nakon velike greške Samira Handanovića u 15. minuti, kada ga je uspio prelijepo lobovati Ivan Ilić za 1:0.

Do kraja prvog dijela nismo vidjeli promjene, ali na startu drugog poluvremena Inter se vraća u meč.

Nakon ubačaja iz auta s lijeve strane, Džeko u borbi s dvojicom defanzivaca Verone uspijeva prebaciti loptu do Lautara Martineza, koji trese mrežu domaćina za 1:1.

Držala se dobro Verona nakon toga, a u 74. minuti na teren ulazi najnovije pojačanje Intera – Joaquin Correa.

Samo devet minuta poslije Correa fantastično glavom pogađa nakon lijepe akcije Intera i ubačaja Mattea Darmiana.

Tako je Correa doveo Inter u vodstvo od 1:2, a u sudijskoj nadoknadi je postigao i drugi gol i postavio konačni rezultat od 1:3. Na debiju je tako Argentinac postao heroj Nerazzurra. Slično kao Edin Džeko i Hakan Calhanoglu u prvom kolu protiv Genoe (4:0).

Džeko je teren napustio tri minute prije kraja, kada ga je zamijenio Sensi.