Završene su dvije večerašnje utakmice 15. kola italijanske Serije A, a na svom terenu Inter je savladao Speziju sa 2:0, dok je minimalnu domaću pobjedu od 1:0 ostvarila Bologna protiv Rome.

Simone Inzaghi je odlučio u ovom meču početi sa Edinom Džekom na klupi. Denzel Dumfries je prvi ozbiljnije zaprijetio u 29. minuti, a sedam minuta poslije Roberto Gagliardini je doveo Nerazzurre u prednost od 1:0. Do kraja prvog dijela Joaquin Correa je imao dobru šansu za domaće.

Correa je u 52. minuti pogodio prečku, da bi dvije minute poslije golman gostiju odbranio Hakanu Calhanogluu. U 56. minuti dosuđen je penal za Inter, a realizovao ga je Lautaro Martinez za 2:0. Džeko je u 73. minuti ušao sa klupe i zamijenio Martineza.

Nerazzurri su i nakon drugog pogotka imali dobrih prilika. Jednom je pokušao i naš Dijamant, međutim do kraja promjene rezultata nije bilo.

Bologna je nanijela poraz Romi od 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Mattias Svanberg. Roma je imala nešto više loptu u posjedu i kreirala je više šansi, međutim na kraju su se morali vratiti kući bez bodova.