U zaostalom meču četvrtog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine Igokea je razbila ekipu Sparsa rezultatom 77: 60 na gostovanju.

Dvije ekipe na maksimalnom učinku do ovog kola (Igokea četiri pobjede, Spars tri) sastale su se u derbiju, ali je meč riješen prije nego što smo očekivali.

Već nakon prve četvrtine gosti iz Aleksandrovca imali su deset poena prednosti, no u drugoj dionici Spars se vraća. Ipak, na odmor se odlazi rezultatom 33:41.

To je bilo sve što je sarajevski tim mogao danas. Od starta drugog poluvremena Igokea je došla do dvocifrene prednosti i nije je ispuštala do samog kraja. Na kraju je to bio i ubjedljiv trijumf sa 17 poena razlike.

Goste je do trijumfa vodio Dalibor Ilić sa 15 poena, a Darko Talić je dodao 11. U redovima Sparsa po 13 su postigli Nedim Buza i Almir Hasandić, a 11 Bashir Ahmed.