Nogometaši Igmana su danas u Ugljeviku remizirali 2:2 sa ekipom Zvijezde 09 i tako sasvim sigurno poslali ekipu iz etno-sela Stanišići u niži rang takmičenja.

Karaklaijić je na startu utakmice imao priliku šutirao je, ali njegov šut nije ozbiljnije ugorzio gol gostujuće ekipe. Nakon samo jedne minute gosti iz Konjica dolaze do vodststva, a gol za Igman je postigao Ramić. Nakon centrašuta se odlično snašao i pogodio mrežu.

Ponjević je u 8. minuti pokušao da vrati utakmicu na početak, ali njegov udarac je otišao pored gola, a nakon toga je uslijedio nešto mirniji tempo, bez previše prilika na obje strane. Tako je bilo sve do 30. minute kada je Karaklaić izjednačio i donio poravnanje rezultata svojoj ekipi.

Nakon par minuta zaprijetio je Ramić, te tako pokušao vratiti prednost svom timu, ali nije mu to pošlo rukom, da bi potom u 32. minuti sa bijele tačke poslao loptu preko gola. To sve kažnjava Zvijezda 09 i golom Vadze dolazi do preokreta u sudiskoj nadoknadi, za konačnih 2:1 na poluvremenu.

U nastavku susreta igralo se mirno sve do 65. minute, kada je Karaklajić pokušao iz sjajne pozicije, ali njegov šut je odbranio Ćeman. Igrao se 71. minut utakmice kada je nakon kornera Ahmetović pucao glavom, a Ristanović u pokušaju da ispuca loptu pogodio sopstvenu mrežu i donio izjednačenje gostima.

Sudija Antonio Tomić je pokazao na bijelu tačku za domaće u 85. minuti. Jedanesterac je izveo Vadze, ali je Ćeman odbranio njegov šut. U 90. minuti meča gosti su imali dva udarca iz ugla, ali je prošlo bez veće opasnosti, te je konačni rezultat ostao 2:2.

Ovaj bod vrlo je važan za ekipu Igmana s obzirom da su trenutno na 10. poziciji sa 31 bodom, pet više od Tuzla Cityjem, dok je današnjim remijem Zvijezda 09 i matematički je izgubila šansu da ostane član najvišeg ranga te će naredne sezone igrati u Prvoj ligi RS.

Zvijezda 09 – Igman (Karaklajić 31’, Vadze 45’ – Ramić 6’, Ristanović ag. 71’)