Arsenal je u prvoj utakmici devetog kola engleskog Premiershipa kao domaćin svladao Aston Villu 3:1.

Golove za pobjedničku ekipu postigli su Thomas Partey, Pierre-Emerick Aubameyang i Emile Smith Rowe, dok je konačan rezultat u 82. minuti postavio Jacob Ramsey.

Kako je izgledalo prvo poluvrijeme utakmice najbolje će reći podatak da je Arsenal imao 14 udaraca prema golu gostujućeg tima, od čega pet u okvir, a da je Aston Villa u tim rubrikama ostala na nuli. Također, veliku prednost (21:3) Arsenal je imao i u dodirima lopte u suparničkom šesnaestercu, a u konačnici je uspio uputiti 22 šuta prema Aston Villinim vratima, od kojih je njih devet išlo unutar okvira.

Gostujuća momčad odigrala je puno bolje drugo poluvrijeme, skupila četiri udarca u okvir i osam ukupno u njemu, a u konačnici i postigla gol kojim je ublažila poraz.

Dodajmo da je Aubameyang promašio jedanaesterac u 22. minuti susreta (odbrana Martineza), ali bio precizan u šestoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Bio mu je to 43. gol koji je postigao na Emiratesu i sad ga još samo tri dijele do rekorda koji drži Robin van Persie.

Arsenal je ovom pobjedom nastavio niz ligaških utakmica bez poraza te mu on sad iznosi šest. U njemu su četiri pobjede i dva remija.