Milan je u derbiju 11. kola Serie A pobijedio 2:1 kod Rome te tako zadržao korak s Napolijem na vrhu. Dvojac je izjednačen sa sedam bodova ispred aktualnog prvaka Intera.

Utakmicu je obilježio Zlatan Ibrahimović (40), koji je prvi gol sjajno postigao iz slobodnjaka u 26. minuti. Za drugi, koji je iz penala u 57. minuti zabio Franck Kessie, izborio je kazneni udarac tako što ga je u prodoru srušio Roger Ibanez, prenosi Index.

Gospodin u godinama je odmah zatim izašao iz igre, ali je njegov učinak u manje od sat vremena bio dovoljan za važni trijumf kod momčadi Josea Mourinha.

Roma je posljednjih 25 minuta imala igrača više nakon što je isključen Theo Hernandez, ali je uspjela samo smanjiti zaostatak golom Stephana El Shaarawyja u trećoj minuti nadoknade.