U istom terminu odigrano je kompletno pretposljednje – 37. kolo španske La Lige, a u najzanimljivijoj utakmici remizirali su Atletico Madrid i Sevilla.

Bilo je 1:1, a tim iz Andaluzije se poraza od Jorgandžija spasio pet minuta prije kraja.

Vodio je Atletico od 30. minute golom Gimeneza, kojem je asistirao Carrasco, da bi konačnih 1:1 postavio En Nesyri u 85. minuti. Tako je Sevilla osvojenim bodom i osigurala igranje Lige prvaka naredne sezone, pošto je kolo prije kraja na četvrtoj poziciji, a ima tri boda više od Betisa koji je petoplasiran.

Čak i da Sevilla bude na kraju poravnata s gradskim rivalom bodovno, završit će četvrta jer ima bolji međusobni omjer.

Prvak Real Madrid nije uspio da slavi na gostovanju Cadizu, s kojim je remizirao 1:1, dok je Barcelona odigrala meč bez golova s Getafeom.

Mallorca i Cadiz se inače bore za opstanak u društvu najboljih, a uoči posljednjeg kola Mallorca se nalazi u boljoj poziciji. Ona večeras slavi Pratsa, koji joj je u 92. minuti donio pobjedu nad Rayo Vallecanom za izlazak iz zone ispadanja.