U italijanskoj Kortini u okviru Svjetskog prvenstva u alpskom skijanju održana je trka spusta za dame, a na njoj je nastup upisala i Elvedina Muzaferija.

Bh. skijašica je ostvarila pristojan rezultat u trci spusta, pošto je završila na dobrom, 25. mjestu. Imala je Elvedina određenih problema na stazi, posebno sa terenskim skokovima, gdje je izgubila nešto vremena i sigurno je da bi rezultat bio još bolji.

Muzaferija je zaostajala za pobjednicom 2.86 sekundi. Da je bh. skijašica zadovoljna rezultatom, moglo se vidjeti i na slavlju po okončanju trke.

Inače, na vrhu smo vidjeli dva velika iznenađenja. Zlato je otišlo u ruke Corine Sutter sa vremenom 1:34.27. Najveće iznenađenje vidjjeli smo na drugom mjestu, pošto je srebro otišlo u ruke Kire Weidle (+0.20), a na trećem mjestu završila je Lara Gut-Behrami sa zaostatkom 0.37.