Salernitana je u 14. kolu italijanske Serije B pobijedila Entellu na domaćem terenu rezultatom 2:1, a pobjedonosni pogodak za domaće postigao je bosanskohercegovački napadač Milan Đurić.

Domaći su bili opasniji u prvom poluvremenu, ali je Entella u 38. minuti došla do prednosti kada je pogodio iskusni Matteo Mancosu.

Đurić je ovaj meč počeo na klupi, a priliku za igru je dobio od početka drugog dijela. Nakon dvije minute igre u drugom poluvremenu pogodio je Gennaro Tutino za 1:1.

U 66. minuti dosuđen je penal za Salernitanu, a loptu je uzeo Đurić i pogodio za 2:1. Ovo je bio četvrti pogodak bh. napadača ove sezone u Seriji A, a ovaj večerašnji bio je vrijedan tri boda.

Ovim trijumfom Salernitana je zauzela prvo mjesto na tabeli i lagano korača ka plasmanu u Seriju A.