Rukometna reprezentacija BiH izgubila je prvi meč predbaraža za plasman na Svjetsko prvenstvo, Grčka je u Halkidi savladala Zmajeve sa 24:17.

Grčka je povela sa 1:0, ali onda je uslijedio preokret BiH i sjajne intervencije Benjamina Burića, koji je tu prednost Zmajeva i sačuvao.

Odbranio je tri vezana šuta Grka, a onda BiH koristi i igrača više u 8. minuti i dolazi do 1:3 preko Građana.

Zaustavio je Burić nakon toga još dva pokušaja Grka, a uslijedilo je i novo isključenje za igrače domaće selekcije! Ipak, Mallios smanjuje na 2:3, a onda golman Grčke brani šut Haseljića.

Isključenje je zaradio Ovčina, a to Grci koriste da dođu do poravnanja od 3:3. Preko Jozinovića je BiH vratila prednost, ali domaćini su ekspresno izjednačili, a zatim i poveli preko Malliosa sa 5:4 u 17. minuti.

Naši prave seriju grešaka u napadu, što koristi na drugoj strani Papavasilis i podiže na 6:4, a Tziras onda pogađa iz kontre za 7:4.

Narednih nekoliko minuta Grci održavaju razliku od tri gola, da bi Zmajevi iskoristili zadnji napad u poluvremenu i golom Građana smanjili na 10:8.

Početkom drugog dijela meča domaćini su dodatno povećali prednost (14:10), ali reprezentativci BiH serijom 3-0 smanjuju na 14:13 u 38. minuti.

Ipak, uslijedila je nova serija grešaka našeg nacionalnog tima i promašenih zicera, što selekcija Grčke koristi te na krilima raspucanog Malliosa ponovo kreira osjetniju razliku (17:13).

Michalidis je zatim u 46. minuti pogodio za 18:13, dodatno razliku četiri minute kasnije diže Arampatzis golom s krila za 20:14.

Odbrana Zmajeva u tim trenucima je neshvatljivo pucala, što su domaći rukometaši obilato koristili. S druge strane, na golu Grka briljirao je Boukovinas (ukupno 17 odbrana, Burić 14), uspjevao je sačuvati mrežu u čistim prilikama za BiH.

Pred kraj utakmice i sreća je izdala izabranike selektora Tonija Čoline, pogodili su prečku i stativu, da bi s dva nova gola nezaustavljivog Malliosa domaća selekcija kreirala razliku od sedam golova prednosti (23:16).

Susret u Halkidi je okončan rezultatom 24:17, što je ujedno najveća razlika koju je Grčka imala.

Daleko najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Charalampos Mallios sa čak 13 golova, u reprezentaciji BiH po četiri gola su postigli Jozinović i Građan.

Poraz svakako nije ugodan, ali ništa još nije gotovo. Revanš se igra u tuzlanskom Mejdanu za tri dana (20 sati).