Fudbaleri Reala savladali su Elche u Madridu s dosta muke, rezultatom 2:1, u okviru 27. kola španske La Lige.

Jedinu priliku vrijednu pomena u prvom dijelu igre imao je Benzema čiji je pokušaj završio pored gola, da bi u nastavku meča uslijedio šok.

Elche je prvo zaprjetio preko Carilla čiji je udarac odbranio Courtois, ali to kao da je najavilo iznenađenje.

Igrao se 61. minut kada je Calvo sjajno šutirao glavom nakon kornera i poslao loptu iza gol-linije nakon što se odbila o prečku.

Zinedine Zidane se zatim odlučio na čak tri izmjene, ušli su Modrić, Rodrygo i Kroos što je ubrzo i dalo rezultata.

Upravo je poslije ubačaja Modrića Karim Benzema u 73. minutu glavom savladao Badiju i spasio svoj tim velike bruke.

To nije bilo sve od Kraljevskog kluba, poslije sjajne akcije sa Rodrygom u prvom minutu nadoknade vremena, Benzema je sjajnim udarcem pogodio i tako režirao potpuni preokret Reala koji je sada na pet bodova zaostatka u odnosu na Atletico koji ima 62 boda.