Odigrane su tri utakmice 20. kola engleske Premier lige, a Crystal Palace je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Norwicha (3:1), dok je West Ham preokretom savladao Watford (1:4), a Southampton i Tottenham su odigrali bez pobjednika (1:1).

West Ham je došao do sigurne pobjede protiv Watforda (1:4), iako su Stršljenovi poveli već u četvrtoj minuti golom Dennisa. Čekićari su razmaku od 110 sekundi preokrenuli. Prvo je pogodio Soucek u 27. minuti, a potom je strijelac bio i Benrahma.

Gosti nisu kreirali mnogo šansi u drugom dijelu, ali postigli su još dva pogotka. Prvo je gol Bowena u 48. minuti poništen zbog prekršaja, a potom je Noble pogodio iz penala deset minuta kasnije, da bi konačan rezultat postavio Vlašić u sudijskoj nadoknadi.

Southampton i Tottenham su remizirali (1:1). Ward-Prowse je doveo domaće u prednost u 25. minuti, a u 39. ostali su sa igračem manje jer je Salisu dobio drugi žuti karton. Kane je u 41. minuti iz penala poravnao na 1:1, a poništen mu je pogodak u 53. minuti zbog ofsajda. Do kraja Spursi nisu imali snage za preokret.

Antonio Conte je ispisao historiju Tottenhama. Naime, postao je prvi menadžer u historiji koji nije upisao poraz u prvih sedam ligaških utakmica.

Crystal Palace je bio bolji od Norwicha sa 3:0, a pogotke su postigli Edouard, Mateta i Schlupp, prenosi SCsport.