Celtic je u meču 3. kola grupne faze Evropske lige večeras na svom terenu savladao Ferencvaros.

Slavio je škotski tim sa 2:0, a gledali smo dosta zanimljivu fudbalsku predstavu s još nekoliko dobrih prilika na obje strane.

Pobjedu je Celticu donio Furuhashi golom u 57. minuti, kada mu je asistirao Jota. Pet minuta poslije je lakši finiš meča Celticu mogao osigurati McGregor, ali nije iskoristio jedanaesterac.

Ipak, devet minuta prije kraja Turnbull postiže gol i postavlja konačnih 2:0, te Celtic lagano privodi meč kraju.

Upisao je slavni škotski klub tako prva tri boda i sada je na trećem mjestu u grupi G, iza Betisa i Bayera koji imaju po 6 bodova. Ferencvaroš je bez bodova na začelju.

Cijeli meč za mađarski tim odigrao je Eldar Ćivić, dok je šansu s klupe u 66. minuti dobio Stjepan Lončar.