Prvi dan Boxing daya 2021. godine ostat će upamćen po utakmici na Etihadu između Manchester Citya i Leicester Citya.

Furiozno je City započeo utakmicu, a golovi su se nizali u mreži Lisica. U petoj minuti lijep pogodak postiže Kevin De Bruyne, da bi u 14. minuti Riyad Mahrez s bijele tačke udvostručio prednost domaćina.

Do odlaska na odmor Ilkay Gundogan i Raheem Sterling donose 4:0 i činilo se da će Leicester doživjeti nezapamćen debakl.

U nastavku ludilo u još jačem ritmu. Lisice su za deset minuta postigle tri gola!

U 55. minuti Maddison je pogodio za 4:1, a četiri minute kasnije Lookman pogađa za 4:2. U 66. minuti novi kontranapad gostiju i uz dosta sreće Ihenachio pogađa za 4:3.

Ipak, novi gol za City postiže Laporte u 69. minuti nakon kornera kojeg je izveo Mahrez.

Do kraja utakmice Leicester nije imao snage da se ponovo rezultatski približi Cityju, ali je Raheem Sterling u 87. minuti u potpunosti zatvorio svaku mogućnost povratka svojim drugim golom, te je utakmica završena rezultatom 6:3.