Chelsea je uspio da ostvari važnu pobjedu u 19. kolu engleske Premier lige, pošto je u gostima sa 1:3 savladao Aston Villu.

Nije dobro krenulo po Plavce ni u Birmingemu, pošto je Villa prva stigla do pogotka i vodstva. Igrala se 28. minuta kada je Targett centrirao s lijeve strane, pogodio Reecea Jamesa, a lopta je promijenila smjer i čudnom putanjom prevarila Eduarda Mendyja, te završila u golu za 1:0.

Chelsea se uspio vratiti u 34. minuti kada je nad Callumom Hudson-Odoijem skrivljen penal, a realizirao ga je Jorginho za 1:1.

Na poluvremenu Thomad Tuchel na teren šalje Romelua Lukakua, a on je u preostalih 45 minuta postao heroj Plavaca.

Prvo je u 56. minuti pogodio nakon ubačaja Hudson-Odoija s lijeve strane, a u sudijskoj nadoknadi je izborio i jedanaesterac, koji je opet realizirao Jorginho za konačnih 1:3.

Chelsea je sada na ukupno 41 bodu i trećeplasirani je na tabeli sa šest manje bodova od lidera Cityja. Aston Villa je desetoplasirana s 22 boda.