Košarkaši Spars Realwayja su večeras u 17. kolu Prvenstva BiH razočarali i doživjeli potpuno neočekivan poraz od ekipe Čapljine, koja je na Grbavici slavila nakon produžetka sa 81:84.

Od početka utakmice Sparsi nisu izgledali najbolje, što je Čapljina znala iskoristiti, te doći do prednosti, koju je čuvala sve do posljednje četvrtine.

Tada su Sparsi uspjeli da uhvate priključak, te su izborili produžetak, pošto je nakon 40 minuta igre bilo 74:74.

U produžetku su bolji bili gosti, koji slave sa 81:84 i dolaze do važne pobjede.

Matija Milin je ubacio 22 poena, a 19 je dodao Milan Lužaić, dok su kod Spars Realwayja po 12 poena ubaciliKenan Kamenjaš, koji je imao i 11 skokova, te Nedim Buza.

Vogošća je nastavila po starom, te na svom terenu doživjela i 17 poraz u isto toliko odigranih kola. U Vogošći je večerars slavio Kakanj sa 84:105.

Promo je sa 86:80 nadigrao Mladost MG.