Ono što nogometašima Brentforda nije pošlo za nogom prošle sezone, ove su uspjeli napraviti.

Lani je popularne Pčele u finalu play-offa za ulazak u Premiership porazio Fulham, ali danas su izabranici trenera Thomasa Franka u “najskupljoj utakmici” Engleske slavili te ostvarili najveći uspjeh u klupskoj historiji.

Brentford je danas u finalu na Wembleyu savladao Swansea sa glatkih 2:0 i osigurao sebi najmanje 120 miliona funti, koliko u jednoj sezoni dobijaju učesnici najvišeg ranga engleskog nogometa na ime TV prava.

Već u desetoj minuti najbolji strijelac Championshipa Ivan Toney pogotkom s bijele tačke doveo je Pčele u vodstvo, a deset minuta kasnije Emiliano Marcondes je udvostručio prednost Brentforda nakon sjajnog kontranapada.

Situacija za Swansea se pogoršala u 65. minuti, kada je Jay Fulton dobio crveni karton. Ipak, rezultat se do kraja meča nije mijenjao, uz posljednji sudijski zvižduk nastupilo je veliko slavlje među igračima Brentforda.

Ranije su plasman u Premier ligu ostvarile dvije prvoplasirane ekipe Championshipa, Norwich i Watford.