U posljednjem, dramatičnom, kolu njemačkog šampionata otklonjene su brojne dileme. Prvak Njemačke je ekipa Bayerna koja je slavila u gostima kod Kolna (1:2), a Borussia Dortmund je remizira na svom terenu protiv Mainza (2:2) i tako ostala bez titule zbog lošije gol-razlike.

Borussia je pretrpjela šok u 15. minuti susreta kada je Mainz stigao do prednosti. Andreas Hanche-Olsen je ispratio korner i pokazao svoj nos za gol kada je mirno postavio glavu i izbliza zabio u lijevu stranu gola za prednost gostiju od 0:1.

Već u idućem napadu Milioneri su izborili jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo Sebastian Haller, a njegov udarac je odbranio Finn Dahmen!

Novi šok za domaće uslijedio je u 22. minuti kada je Karim Onisiwo savršeno glavom naciljao uz lijevu stativu i svladao golmana.

U samom finušu meča Dortmund je imao dvije dobre prilike preko Juliana Brandta i Donyella Malena, ali promjene rezultata nije bilo.

Drugo poluvrijeme gosti bolje otvaraju, Jae-Sung Lee mogao je povisiti vodstvo Mainza. Dobio je odličnu loptu u kazneni prostor, ali je loše pucao i odbranio mu je Kobel udarac.

Igrao 69. minut kada je Guerreiro pogotkom smanjio prednost gostiju, a asistirao mu je Reyna.

Uspio je Dortmund izjednačiti u petoj minuti sudijske nadoknade golom Zabila, ali im to nije bilo dovoljno jer je Bayern osvojio naslov prvaka zahvaljujući boljoj gol-razlici i međusobnom omjeru.

Pokušavali su domaći doći do gola na sve načine, ali nisu uspjevali, na kraju je na Signal Iduna Parku uslijedilo veliko razočarenje, jer je tim bh. stručnjaka Edina Terzića bio na pragu osvajanja naslova prvaka.

U drugom meču, Bayern je došao do pobjede rezultatom 1:2.

Bavarski gigant je do prednosti došao u osmoj minuti susreta, kada je mrežu Kolna zatresao Kingsley Coman koji je pucao s ruba šestnaesterca i zabio u desne rašlje, a Leroy Sane je asistirao za gol.

Novi gol aktuelni prvak Njemačke postigao je u 45. minuta, a strijelac je bio Leroy Sane, međutim on je naknadno poništen radi igranja rukom.

Igrao se 58. minut, a gosti imaju novu priliku. Zaprijetio je Leroy Sane, pucao je, ali preko gola.

Ponov je Sane prijetio u 75. minuti, ali lopta je otišla pored gola. Ipak Koln je došao do poravnanja, sudija je u 80. minuti pokazao na bijelu tačku, a strijelac gola bio je Dejan Ljubičić.

Ipak do velike drame i novog gola stiže bavarski tim u 89. minuti. Jamal Musiala je pokupio dodavanje i bez oklijevanja pucaos ruba šesnaesterca, lopta je završila u donjem desnom uglu mreže – 1:2!

Na kraju utakmice uslijedilo je veliko slavlje. Bayern je postao novi-stari prvak Njemačke.

Zanimljivo je bilo i u borbi za opstanak gdje je na kraju pored Herthe putnik u niži rang Schalke, dok će play-off za ostanaka u društvu najboljih igrati Stuttgart.

Augsburg našeg Ermedina Demirovića izgubio je od Borussije M'Gladbach sa 2:0, a bh. reprezentativac je odigrao svih devedeset minuta.