Borussia Mönchengladbach ponovo je bila kobna po Bayern Munchen, a večeras ih je u utakmici 18. kola njemačke Bundeslige pred praznim tribinama Allianz Arene pobijedila rezultatom 1:2.

Na početku sezone Gladbach je izbacio Bavarce iz DFB Pokala sa čak 5:0. Nakon tog debakla,Bayern je želio “osvetu”, međutim Bavarci su upisali još jedan poraz.

Prvu veću šansu imao je Robert Lewandowski u 13. minuti utakmice, a samo pet minuta poslije poljski napadač postigao je pogodak za vodstvo bavarskog kluba od 1:0.

Ipak, gosti su došli do preokreta. Florian Neuhaus je jednu odbijenu loptu poslao u mrežu u 27. minuti za 1:1, a prednost Gladbachu donio je Stefan Lainer u 32. minuti.

Breel Embolo je imao dobru priliku za goste u finišu, a na drugoj strani blizu pogotka bili su Lewandowski i Thomas Muller. Bayern je napadao u drugom dijelu utakmice i kreirao nekoliko dobrih šansi, no do gola nije došao.

Utakmica se igrala bez navijača zbog zabrane uzrokovane pogoršanom situacijom sa korona virusom, a na ovom meču Julian Nagelsmann je priliku dao mladom Paulu Wanneru, koji je postao drugi najmlađi debitant u historiji Bundeslige nakon Dortmundovog Youssoufa Moukoka.