Ženska odbojkaška reprezentacija BiH nastavila je večeras impresivan rezultatski niz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo savladavši selekciju Norveške na Grbavici rezultatom 3:0.

Nakon poraza na otvorenju kvalifikacija od Grčke, Bosna i Hercegovina se brzo oporavila te je dva puta savladala Švicarsku, a potom i Grčku, čime je nakon četiri kola sa omjerom od 3-1 već izborila plasman u na Evropsko prvenstvo.

Ipak, naše djevojke nisu posustale ni večeras nego su dominantno savladale Norvešku da upotpune ugođaj poslije sjajnog niza uoči ove utakmice.

Prvi set naš tim je dobio rezultatom 25:8, u drugom setu smo vidjeli još veću dominaciju i trijumf našeg tima sa 25:6, da bi Norvežanke tek u trećem setu pružile makar malo bolji otpor, no i on je okončan u našu korist rezultatom 25:14.

Sutra će reprezentacija BiH na istoj adresi odigrati i drugi meč sa Norveškom, čime će kvalifikacije biti i zvanično okončane, a reprezentacija BiH može osvojiti i prvo mjesto na tabeli.