Arsenal i Bayern remizirali su rezultatom 2:2 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Bukayo Saka i Leandro Trossard zabili su golove za Arsenal, a Serge Gnabry i Harry Kane za Bayern. Uzvratna utakmica igra se sljedeću srijedu u Münchenu.

Arsenal je krenuo žestoko u utakmicu i već u 12. minuti stigao do vodstva.

Gol je zabio Bukayo Saka. Ben White mu je odigrao s desne strane loptu, Saka ju je propustio u kazneni prostor i pucao iskosa lijevom nogom neodbranjivo u dalji ugao Neuerovog gola. White je u 16. minuti propustio stopostotnu priliku. Odbila se do njega lopta nakon jedne akcije Arsenala, bio je sam ispred Neuera, potegnuo je svom snagom, ali ravno u golmana Bayerna.

Kazna je uslijedila samo dvije minute kasnije, kad je izjednačio Serge Gnabry. Odlična brza akcija Bayerna završila je proigravanjem Goretzke u prostor za Gnabryja, koji s 15-ak metara pogađa za poravnanje rezultata.

Bayern je u 32. minuti golom Kanea iz penala stigao do preokreta. Leroy Sane je nanizao nekoliko igrača Bayerna, a rušio ga je William Saliba. Bio je to čist penal, nije sudac Glenn Nyberg ni gledao VAR. Harry Kane lagano je pogodio desnu stranu gola za 1:2.

Sjajnu priliku propustio je Sane u 36. minuti, imao je otvoren put na gol, ali je išao na lažnjak i sapleo se, dovoljno da uhvate korak za njim braniči Arsenala i izbiju mu loptu.

Arsenal je do izjednačenja došao u 76. minuti. Gabriel Jesus ušao je u šesnaesterac Bayerna, zadržao je kontrolu lopte i vidio da Trossard dolazi na povratnu. Odigrao mu je, a Belgijanac pogodio dalji ugao za 2:2.

U 90. minuti velika prilika za Bayern. Coman je pogodio stativu s pet metara nakon ubacivanja Musiale.

U petoj minuti sudijske nadoknade velika prilika za Arsenal. Saka je izašao sam pred Neura pokušao ga je driblati, ali je pao nakon kontakta sa njemačkim golmanom, a sudija nije svirao penal. Arsenal je tako propustio zicer u zadnjim sekundama utakmice.