Soccer Football - LaLiga - Athletic Bilbao v Real Madrid - San Mames, Bilbao, Spain - January 22, 2023 Athletic Bilbao players pose for a team group photo before the match REUTERS/Vincent West
Poznat je treći polufinalista Kupa kralja. Athletic Bilbao je savladao Valenciu na Mestalli 3:1 i plasirao se među četiri najbolje ekipe.

Ovo je definitivno takmičenje Athletic Bilbaoa. Ne samo što su ga osvajali čak 23 puta, već i što gotovo po tradiciji ekipa skoro svake sezone dolazi do završnice ovog takmičenja.

Tako je i sada. Ni Valencia na Mestalli nije predstavljala nepremostivu prepreku. Briljirao je bratski tandem Williams. Inaki je bio u prvom poluvremenu dvostruki asistent. Prvo je u 35. minutu namjestio gol Muniainu za vodstvo. Ipak, Valencia je poravnala autogolom De Marcosa u 43. minutu.

Da Athletic ode na poluvrijeme u rezultatskom plusu pobrinuo se asistent Inaki u 45. minutu ka bratu Nicu koji je zatresao mrežu. Konačan rezultat 3:1 i ovjeru polufinala doneo je Vezga u 74. minutu iz penala.

Baskijci su se tako pridružili Barceloni i Osasuni.