U popodnevnom terminu u nedjelju su u Premier ligi odigrana tri meča 23. kola. Pobjedu je upisao samo Liverpool na gostovanju Crystal Palaceu, u preostala dva meča podijeljeni su bodovi.

Tek je osam minuta prošlo od početka meča kada su nogometaši Liverpoola došli do prednosti kod Palacea. Andy Robertson upisao je osmu asistenciju na osam posljednjih mečeva, a gol je postigao Virgil van Dijk.

Nakon pola sata igre, nova asistencija za Robertsona i pogodak Alexa Oxlade-Chamberlainea.

Pred kraj prvog dijela meča Crystal Palace je propustio kazniti greške gostiju koje su nastavile da se ponavljaju i u drugom poluvremenu.

Igrao se 55. minut kada je Odsonne Edouard smanjio na 1:2, a u nastavku je domaće od izjednačenja u nekoliko navrata dijelio samo Alisson Becker koji je upisao nekoliko odbrana.

Za promašaje je stigla kazna. Oborio je Guaita Dioga Jotu u kaznenom prostoru, a nakon trominutne VAR provjere Kevin Friend je pokazao na bijelu tačku. Fabinho je bio siguran egzekutor penala za vodstvo i pobjedu Liverpoola 3:1.

Remizirali su leicester i Brighton. Nije bilo golova u prvom poluvremenu da bi odmah po izlasku na teren u nastavku meča Patson Daka je donio prednost Lisicama. Da ni ovaj meč ne protekne onako kako su Brendan Rodgers i njegovi igrači željeli pobrinuo se Danny Welbeck u 82. minuti kada je donio izjednačenje Brightonu.

Duel Arsenala i Burnleya završen je bez golova. Čak 20 šuteva uputio je Arsenal ka golu rivala, pet je od toga išlo u okvir gola. Imali su izabranici Mikela Artete nekoliko zaista dobrih šansi da dođu do tri boda u ovom meču, ali završnica je u potpunosti izostala.