U 28. kolu engleske Premier lige Everton i Manchester United su remizirali na Goodisonu rezultatom 1:1.

Karamele su povele već u 3. minuti nakon katastrofalne greške Davide De Gee koji je napucao Dominica Calvert-Lewina, a lopta je završila u mreži za 1:0.

Ipak, Manchester United je do boda stigao preko sjajnog Bruna Fernandesa u 30. minuti. Portugalac je odlično šutirao sa gotovo 30 metara i postavio je 1:1.

U sudijskoj nadoknadi viđena je prava drama. Dominic Calvert-Lewin je postigao gol, ali nakon pregleda VAR-a, pogodak je poništen i ostalo je 1:1.

U drugom meču igranom u ovome terminu, Wolverhampton je kao gost pobijedio Tottenham rezultatom 2:3 i produžio je krizu londonskog tima.

Pijetlovi su dva puta vodili golovima Bergwijna u 13. i Auriera u 45. minuti, ali Vukovi su se vraćali preko Dohertyja u 27. i Jote u 57. Preokret i veliku pobjedu gostima donio je Jimenez pogotkom u 73. minuti.