Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK je u skladu s Pravilnikom o dodjeli stipendija u HNK izvršilo odabir korisnika za dvije kategorije dodataka na stipendiju, i to za dodatke za smještaj u studentski dom i deficitarnost zanimanja.
Kada je riječ o dodacima za kategoriju uspjeh studenta u školovanju, odnosno studiju i kategoriju socijalno-materijalni status, spisak dobitnika bit će objavljen naknadno, nakon čega će studentima biti isplaćena novčana sredstva.
Nakon što je Ministarstvo ove godine povećalo iznos osnovne stipendije sa 130 KM na 150 KM, također je povećan i iznos za dodatke na stipendiju. Za razliku od prethodne godine, kada su dodaci iznosili 500 KM, ove godine dobitnicima dodataka bit će isplaćeno 600 KM u jednokratnom iznosu.
Napominjemo da je Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK naloge za isplatu osnovne stipendije za mjesece oktobar, novembar i decembar, kao i za dodatak za deficitarnost zanimanja dostavilo Ministarstvu finansija HNK, a sredstva će biti isplaćena danas. Također, dostavljeni su i nalozi za dodatak za smještaj u studentski dom, a sredstva se isplaćuju na račune studentskih centara po ispostavljenim zahtjevima.
Spisak dobitnika po kategorijama deficitarnost zanimanja i smještaj u studentski dom nalazi se u prilogu.
Dokumenti
https://monkshnk.gov.ba/storage/news-documents/01KG7GEGGD5WNRQPFQB7K0A28W.pdf
https://monkshnk.gov.ba/storage/news-documents/01KG7GJKME1BBZZ854PTB1NJKN.pdf
(24sata.info)

