
U navedenom procesu evakuacije, kako je saopćeno iz Ministarstva vanjskih poslova naše zemlje, vrijedno učestvuje cijeli tim ljudi već mjesecima.
Iz Ministarstva je također naglašeno kako svi zajedno prate dešavanja, te da nastavljaju ulagati maksimalne napore kako bi svi bili na sigurnom.
Porodica Samire El-Barawy nakon skoro dva mjeseca stigla u BiH
Podsjetit ćemo, ministar Konaković jučer je na Međunarodnom aerodromu Sarajevo dočekao Samiru El-Barawy, porijeklom iz Bosne i Hercegovine, i njenu porodicu. Oni su, nakon skoro dva mjeseca, napustili Kairo te stigli u Bosnu i Hercegovinu.”Dobro nam došli! Nastavljamo sa aktivnostima na evakuaciji naših državljana i njihovih srodnika”, objavili su tada iz MVP BiH uz fotografije dolaska ove porodice na Međunarodni aerodrom Sarajevo.
Samira El-Barawy, njen sprug i dvoje djece su nakon evakuacije iz Gaze, od novembra 2023. godine živjeli u hotelu u Kairu jer im je bio onemogućen dolazak u Bosnu i Hercegovinu.
U četvrtak je Vijeće ministara donijelo odluku da se ovoj porodici omogući ulazak u BiH.
(24sata.info)