Subota, 24 Januara, 2026
NaslovnicaVijestiBiHBrisel: Danas Drugi politički forum na visokom nivou između EU i BiH

Brisel: Danas Drugi politički forum na visokom nivou između EU i BiH

Drugi politički forum na visokom nivou između Evropske unije i BiH bit će održan danas u Briselu.

Prvi je Forum je održan 17. maja ove godine u BiH i to je forma u kojoj predstavnici i pozicije i opozicije predstavljene kroz šefove klubova, uz ministre i najodgovornije političare u BiH razgovaraju o aktualnom trenutku, prije svega u smislu evropskih integracija.

Očekuje se da će biti i razgovora o mogućnosti da BiH povuče značajan iznos u okviru šest milijardi eura iz plana rasta Evropske komisije namijenjenih zemljama Zapadnog Balkana.

Predsjedateljica Vijeća ministara BiH Borjana Krišto predvodit će izaslanstvo zvaničnika iz Bosne i Hercegovine, uključujući čelnike pet vladajućih stranaka u zemlji čije stranke čine većinu, s entitetskim, ali i kantonalnim premijerima, dok će ih s druge strane dočekati komesar za proširenje i susjedstvo Olivér Várhelyi.

(FENA) 

IZ ISTE KATEGORIJE

najnovije