Naveo je ovo u svojoj reakciji predsjednik PDP-a Branislav Borenović.
– Ovakve reakcije nisu primjerene, niti su uloga VSTS-a, nego mu je uloga da osigura nezavisno, nepristrasno i profesionalno pravosuđe, što nažalost, ne čini. U VSTS-u očigledno zaboravljaju da su pozicije sudija i tužilaca javne i izuzetno odgovorne. S tim u skladu, podliježu kritici građana, narodnih poslanika i cjelokupne javnosti, posebno ukoliko izlaze iz okvira svojih pozicija. VSTS treba da vrati povjerenje građana u pravosuđe, umjesto što se putem saopštenja obračunava sa narodnim poslanikom, smatra Borenović.
Dodaje da su građani gladni pravde, da svima treba nezavisno, efikasno i nepristrasno pravosuđe, te da i VSTS snosi svoju odgovornost zašto je stanje ovakvo kakvo jeste.
– Iz tog razloga su kritike opravdane i umjesto saopštenja koja se odnose na postupke narodnog poslanika i imaju politički prizvuk, bilo bi bolje da se više energije usmjeri na profesionalizaciju i vraćanje integriteta u pravosudne institucije, te na taj način vrati povjerenje građana u iste, navodi Borenović i zaključuje:
– Očekujem da će novo rukovodstvo VSTS ipak uvesti suštinske promjene u svom pristupu, osigurati značajniju transparentnost, a prije svega posvetiti mnogo više pažnje odgovornosti nosilaca pravosudnih funkcija.
(24sata.info)

