
Košarkaši Utah Jazza slavili su na gostovanju kod ekipe San Antonio Spursa rezultatom 127:114, a naš reprezentativac Jusuf Nurkić odigrao je meč za pamćenje sa 16 postignutih koševa, pišu Vijesti.
Time je reprezentativac Bosne i Hercegovine nastavio sa sjajnim partijama ove sezone i Utah je tako prekinuo veliku seriju ekipe San Antonio Spursa.
Utah je poveo sredinom druge četvrtine i nije ispuštao vodstvo do kraja. Prednost Jazza bila je i 17 poena, a iako su se domaći vratili u posljednjoj četvrtini i prišli na tri poena zaostatka, Jazzeri nisu dozvolili potpuni preokret.
Nurkić je osim 16 poena ostvario i 7 skokova i 6 asistencija, a iz igre je šutirao 6/12, te je pogodio i dvije trojke.
Lauri Markkanen je postigao 29 poena, Keyonte George je dodao 28 poena, a Utah Jazz je prekinuo niz od osam pobjeda Sa Antonio Spursa.
Centar San Antonija, Victor Wembanyama, obilježio je svoj povratak u početnu postavu sa 32 poena, sedam skokova, pet blokada i tri asistencije za 27 minuta i 42 sekunde.
To je bio Wembanyamin prvi nastup u prvoj postavi od 14. novembra protiv Golden Statea, kada je zadobio istegnuće lijevog lista zbog čega je odsustvovao 12 utakmica.
Sinoćnji rezultati:
New Orleans Pelicans – Phoenix Suns 114:123
Orlando Magic – Denver Nuggets 127:126
Atlanta Hawks – New York Knicks 125:128
Chicago Bulls – Milwaukee Bucks 103:112
Houston Rockets – Cleveland Cavaliers 117:100
Miami Heat – Indiana Pacers 142:116
Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets 107:123
San Antonio Spurs – Utah Jazz 114:127
(24sata.info)