Nakon što je požar na mostarskom deponiju Uborak lokaliziran u utorak, u srijedu je izbio novi požar na obližnjem odlagalištu starih automobilskih guma, koje se nalazi tik uz deponiju komunalnog otpada, zbog čega je pokrenuta i evakuacija stanovništva iz neposredne blizine.
Na terenu su sve raspoložive snage mostarskih vatrogasaca, a pomoć u gašenju iz zraka pružaju air-tractori.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je nakon sjednice Kriznog stožera kako se sumnja da je novi požar podmetnut, istaknuvši da lokacija s guma nema nikakvog kontakta s ranijim požarištem.
Prema njegovim riječima, ugrožene su okolne kuće zbog čega je naređena evakuacija stanovništva iz neposredne blizine požarišta.
Kordić je naveo kako postoje sumnje da je i prvi požar bio podmetnut, s obzirom na informacije s terena o neovlaštenom kretanju pojedinih osoba po deponiju.
O svemu je obaviješten i MUP, a preko gradskog stožera civilne zaštite pokrenuto je i uključivanje tužiteljstva, piše Fena.
(24sata.info)

