Velika tragedija potresla je njemački nogomet nakon što je preminula nogometašica Tamara Mendler (32), koja je ujedno i supruga Markusa Mendlera, igrača kojeg znamo i iz Bundeslige.
Tamara je prije svega nekoliko dana rodila njihovo drugo dijete. Preminula je u subotu navečer nakon kratke i teške bolesti.
Tamara Mendler je bila profesionalna nogometašica u Saarbruckenu, a njen suprug Markus bivši je igrač i najelitnijeg ranga njemačkog nogometa, pošto je u Bundesligi igrao za Nurnberg i Kaiserslautern.
Vijest o Tamarinoj smrti proširila se nakon što je Markus propustio utakmicu prošlog petka protiv FSV Frankfurta zbog “ličnih razloga”.
Homburg je objavio dirljivo saopštenje u kojem se navodi: “Sa velikim šokom i dubokom tugom primili smo vijest o smrti supruge našeg igrača Markusa Mendlera. Tamara Mendler je prerano preminula u subotu navečer nakon kratke, teške bolesti”.
Dodali su i da je ova nogometašica prije svega nekoliko dana rodila zdravo dijete. To je sve u klubu i u Njemačkoj ostavilo još shrvanijima.
“U ovom mračnom i teškom vremenu, izražavamo najdublje saučešće Markusu, njegovj djeci i cijeloj njegovoj porodici. Kao klub, čvrsto stojimo zajedno u ovom periodu: Markus može biti siguran u našu bezuvjetnu podršku. Ujedinjeni smo iza njega i pomagat ćemo njemu i njegovoj porodici na svaki mogući način”, navedeno je iz Homburga, Markusovog trenutnog tima.
(24sata.info9

