Šarović je kazao kako mu je policija uskratila pravo na slobodno kretanje i da nije otišao da se bije nego da “cijela Srbija vidi tu našu budućnost, tu pristojnu Srbiju i da se čuju i njihovi zahtjevi”.
“Očekivao sam da budu oduševljeni, ali su oni bili sve nervozniji. Policija je dobila naređenje da me odvede, kao što su se i sada konsultovali kada sam rekao da neću da idem, očigledno je taj koji je naređivao shvatio da im to ne ide u prilog da me opet na silu izvlače”, dodao je Šarović.
Šarović je na kraju obraćanja rekao da su mu rekli da je slobodan, ali je i dodao “vidjet ćemo do kada će tako biti“.
“Ne idemo kod ćaka ponovo, sad idemo kod pravih đaka”, poručio je Šarović.
Pod sloganom “Rame uz rame – studenti i radnici” studenti u Srbiji, koji više mjeseci blokiraju fakultete, nezadovoljni radom državnih institucija, organizovali su osmomartovski skup u Beogradu, koji je trajao cijeli dan.
(24sata.info)

