Subota, 17 Januara, 2026
NaslovnicaVijestiSvijetEU 23. decembra odobrava Pfizerovu vakcinu

EU 23. decembra odobrava Pfizerovu vakcinu

Njemački Bild danas je objavio kako Europska agencija za lijekove (EMA) 23. decembra planira odobriti Pfizerovu vakcinu protiv covida-19!

O tačnosti te informacije danas je priupitan i njemački ministar zdravstva Jens Spahn.

Međutim, on nije htio potvrditi veliku vijest za cijelu Europsku uniju, ali je znakovito rekao:

“Ovo je odlična vijest”!

Istu informaciju potvrdio je i Reuters, što zapravo znači da su EMA-i odlučili ubrzati cijeli proces jer je prvi sastanak Agencije po tom pitanju bio planiran tek za 29. decembar.

Reuters navodi da su iz Bruxellesa pojačali pritisak na EMA-u kako bi Pfizer-BioNTechova vakcina što prije ugledala svjetlo dana na teritoriju EU.

Možda je i razlog žustra debata u Bruxellesu na temu ‘kako je moguće da vakcina koja je stvorena u Njemačkoj prije bude odobrena u Ujedinjenom Kraljevstvu i SAD-u nego u EU’.

Međutim, Bild piše da će njemačka vlada tokom blagdana riješiti sve administrativne prepreke i već nakon Božića krenuti sa vakcinisanjem.

(24sata.info)

IZ ISTE KATEGORIJE

preporučujemo