CIK

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine je ovjerila sve kandidate za predstojeće prijevremene izbore za predsjednika Republike Srpske, a na listiću će se naći šest imena.

“Na osnovu Izvještaja o izvršenim provjerama predloženih kandidata za učešće na prijevremenim izborima za predsjednika Republike Srpske, koji će se održati 23.11.2025. godine, Centralna izborna komisija BiH danas je ovjerila četiri kandidata predložena u ime četiri ovjerene političke stranke”, navedeno je iz CIK-a.

Danas su ovjereni kandidati:

Dragan Đokanović (Savez za novu politiku)
Branko Blanuša (SDS- Srpska demokratska stranka)
Siniša Karan (Savez nezavisnih socijaldemokrata – SNSD – Milorad Dodik)
Nikola Lazarević (Ekološka partija Republike Srpske)

Kandidati koji su ranije ovjereni, a također će biti u izbornoj utrci, su:

Igor Gašević (nezavisni kandidat)
Slavko Dragičević (nezavisni kandidat)

Centralna izborna komisija BiH je na današnjoj sjednici donijela i Odluku o utvrđivanju redoslijeda političkih subjekata na glasačkom listiću za prijevremene izbore za predsjednika Republike Srpske a nakon što je jučer provedena procedura žrijebanja, prenosi KLix.

Utvrđen je sljedeći redoslijed političkih subjekata na glasačkom listiću:

Savez za novu politiku

Srpska demokratska stranka

Igor Gašević – nezavisni kandidat

Stranka nezavisnih socijaldemokrata

Slavko Dragičević – nezavisni kandidat

Ekološka partija Republike Srpske

Prijevremeni izbori u RS-u su zakazani za 23. novembar.

(24sata.info)