Fudbaleri Basaksehira slavili su rezultatom 2:0 u petom kolu turske Superlige protiv Trabzonspora uz dobru partiju i pogodak Edina Višće.

Veliki derbi petog kola u svakom pogledu pripao je gostima. Bolje su igrači Basaksehira otvorili duel, ali su do vodstva došli tek u 32. minuti preko Irfancana Kahvecija.

To je bio rezultat prvog dijela, a onda je u 53. minuti fenomenalan gol postigao Edin Višća. Bh. reprezentativac se namjestio na desnoj strani i onda silovitim udarcem od prečku matirao domaćeg golmana. To je bio i konačan rezultat meča.

U duelu koji je završen nešto ranije fudbaleri Konyaspora remizirali su sa Malatyasporom rezultatom 3:3.

Yavru je nakon sat vremena igre doveo goste u vodstvo, ali je pet minuta prije kraja Kravets donio Konyi važan bod.

Vrijedi napomenuti da su trojica bosanskohercegovačkih reprezentativaca nastupila u domaćem timu od prve minute, Deni Milošević, Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović.