Odigrana je posljednja utakmica ove sezone u Superligi Turske, između Kasimpase i Basaksehira.

Susret nije imao takmičarski značaj, s obzirom da je domaći tim zacementiran u sredini tabele, a gosti iz Istanbula još u prošlom kolu “ovjerili” historijsku titulu prvaka. Kako to već običaj nalaže, pred sami početak meča priređen je špalir za nove šampione.

Meč ispunjen golovima na obje strane je okončan pobjedom Kasimpase od 3:2, a među strijelce se upisao i naš Edin Višća, koji je novim pogotkom zaključio uspješnu sezonu u dresu Basaksehira.

Domaći, za koje je do 79. minute igrao Haris Hajradinović, vodili su sa čak 3:0 golovima na krilima raspoloženog Bengali-Fode Koite. Upravo je Hajradinović asistirao Gvinejcu u devetoj minuti za njegov prvi današnji pogodak.

Koita je zatim udvostručio prednost svoje ekipe u 27. minuti, a zatim asistirao Yusufu Erdoganu za ubjedljivih 3:0 u 62. minuti.

No, Demba Ba je smanjio na 3:1 u 78. minuti, da bi Višća (koji je nosio kapitensku traku danas) zatim krunisao lijepu akciju Basaksehira još ljepšim pogotkom iz teškog ugla, deset minuta prije kraja meča, za konačnih 3:2.

Edinu Višći je ovo bio 19. gol, a ima i 14 asistencija u 46 utakmica, što je zaista čudesan učinak, a Bašakšehir ćemo naredne sezone gledati u Ligi prvaka.