GoogleMaps/Printscreen

Gradonačelnik Gračanice Sadmir Džebo sa saradnicima u četvrtak, 6. februara, je održao sastanak sa direktorom Doma zdravlja, Farisom Kurtovićem, kako bi razgovarali o projektu nadogradnje ove zdravstvene ustanove.

U okviru prvih faza projekta, predviđena je ugradnja lifta i vanjsko uređenje, što će omogućiti bolju pristupačnost svim korisnicima. Također, planira se obnova prve zgrade Doma zdravlja, uključujući radove na fekalnoj i otpadnoj kanalizaciji.

Druga faza obuhvata izgradnju platoa za prihvat građevinskog materijala, protupožarnih stepenica te drenažu zemljišta, dok bi treća faza obuhvatila samu nadogradnju Doma zdravlja.

Projektom je predviđen i put s gornje strane objekta, navedeno je na sajtu Grada Gračanica.

Za sve tri faze radova, predračun za grube radove iznosi do 500.000 KM, a sredstva su već obezbijeđena. Međutim, postoji potreba za obnovom građevinske dozvole s obzirom da je projekat nadogradnje Doma zdravlja prolongiran za vrijeme korona virusa, te će biti pokrenuta procedura za izdavanje nove dozvole.

S obzirom na značaj projekta za poboljšanje uslova za pacijente, gradonačelnik Gračanice je istakao da će navedeni projekat biti prioritet za gradsku administraciju, piše ekapija.

(24sata.info)