Zagrebački Dinamo je na svom Maksimiru u 16. kolu HNL-a deklasirao Varaždin i savladao ga s visokih 4:0, a u strijelce se upisao i bh. fudbaler Izet Hajrović.

Dinamo je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika pošto je vodio s 2:0 golovima Oršića i Petkovića, a u nastavku su viđena još dva gola.

Prvo je Petković svojim drugim golom iz penala u 79. minuti povisio na 3:0, a tačku na utakmicu i pobjedu Modrih stavlja Hajrović golom u sudijskoj nadoknadi.

Inače, Hajroviću je Mamić priliku za igru dao od 80. minute kada ga je na teren poslao umjesto Oršića, a povremeni Zmaj je to iskoristio i postigao gol.

Modri su tako postali i jesenji prvaci Hrvatske s dvije utakmice manje od Osijeka koji je drugi.