Odigrane su i posljednje revanš utakmice trećeg pretkola Lige prvaka, a prolazak u play-off ostvarili su bosanskohercegovački fudbaler – Luka Menalo i Amer Gojak sa Dinamo Zagrebom te Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić sa Malmom.

Dinamo Zagreb je nakon remija na Maksimiru sa Legijom (1:1) slavio u Poljskoj sa minimalnih 0:1. Jedini pogodak postigao je Franjić u 20. minuti. Menalo je dobio priliku za igru u 64. minuti, a Gojak u 77.

Plasman dalje ostvario je i Malmo koji je preokretom savladao Rangers na Ibroxu (1:2), a istim rezultatom trijumfovali su i u prvom susretu. Poslije vodstva domaćih golom Morelosa u 19. minuti, uslijedila su dva pogotka Čolaka u 53. i 58. minuti za pobjedu.

Ahmedhodžić je igrao od prve minute i zaradio je žuti karton, a vrijedi istaći da je Malmo igrao sa igračem manje cijelo drugo poluvrijeme zbog isključenja Bonkea. Nalić nije ulazio u igru sa klupe.

Ranije je Sheriff Stjepana Radeljića izbacio Crveni zvezdu, dok su Adnan Kovačević, Eldar Ćivić i Stjepan Lončar prošli dalje sa Ferencvarosom.