Predstavnici Sindikata Brčko distrikta BiH iznenađeni su činjenicom da je sa posljednje sjednice Skupštine Brčko distrikta iz prijedloga dnevnog reda povučena Informacija o neradnoj nedelji na području Distrikta, piše biznis.
Predsjednik Sindikata Brčko distrikta Igor Babić rekao je novinarima da se očekivalo da o tome svoj stav iznesu i zastupnici parlamenta.
– Bili smo gotovo sigurni da će priča o pokrenutoj aktivnosti na donošenju odluke o neradnoj nedelji u Distriktu biti vođena i među zastupnicima na posljednoj sjednici kako bismo čuli i njihove stavove i razmišljanja u ovom kontekstu, bez obzira da li su oni ‘za’ ili ‘protiv’ neradne nedelje – rekao je Babić.
Njega je posebno iznenadila činjenica da je tačku s dnevnog reda povukao sam predlagač, zastupnik Socijalističke partije Velibor Babić, bez dodatnog obrazloženja.
U Sindikatu nisu optimisti u pogledu skore rasprave zastupnika brčanske Skupštine o zahtjevu za uvođenje neradne nedjelje u Brčkom.
(24sata.info)