Holand taxi - klix

Federalna uprava policije pretresa nekoliko lokacija u Kantonu Sarajevo, po naredbi Vrhovnog suda Federacije Bosne i Hercegovine, a pod nadzorom Posebnog odjela za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (POSKOK).

Pretresi se vrše na nekoliko lokacija u Sarajevu, a sve su vezane za Holand taxi.

Među lokacijama pretresa je i sjedište ove kompanije.

Više informacija o razlozima pretresa bit će poznato kasnije, a ono što znamo od ranije jeste da su uposlenici Holand taxija i ranije bili mete istraga i to zbog organizovanog kriminala, odnosno, trgovine drogom.

Naime, u februaru ove godine je uhapšen taksista Haris Mujčinović, koji je u oktobru ove godine i osuđen. On je potpisao sporazum o priznanju krivice prema kojem je osuđen na pet godina i sedam mjeseci zatvora zbog neovlaštene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga, te zbog nedozvoljenog držanje oružja.

Prilikom hapšenja, njemu je pronađeno 100 kg droge u objektima koje koristi, kao i oružje.

(24sata.info)