Fudbaleri Krupe slavili su u gostima u Prijedoru protiv ekipe Rudara rezultatom 2:1 i tako se osamostalili na prvom mjestu nakon šest odigranih kola Prve lige RS.

Na samom početku utakmica Golubović postiže gol za prednost Krupe od 0:1. Rudar dolazi do izjednačenja preko Burazora u 16. minuti susreta. Prvo poluvrijeme utakmice završeno je rezultatom 1:1.

U 56. minuti Miketek postiže pogodak iz slobodnog udarca za konačnih FK Rudar – FK Krupa 1:2 u duelu koji je već i ranije etiketiran kao ‘derbi prvenstva’ s obzirom na činjenicu da se od ove dvije ekipe očekuje velika borba za promociju.

U ostalim mečevima Kozara je nakon preokreta stigla do bodova u duelu sa brčanskim Jedinstvom (2:1), dok su sigurne domaće pobjede rezultatom 2:0 upisali Slavija protiv Željezničara (prvo ovosezonsko slavlje tima iz Istočnog Sarajeva), te Alfa Modriča protiv Tekstilca.