Dobru utakmicu su u 2. kolu španske La Lige na San Mamesu odigrali Athletic Bilbao i Barcelona, a na kraju su podijelili bodove odigravši 1:1.

Bilbao je bio bolji rival većim dijelom utakmice, a vodio je golom Iniga Martineza iz 50. minute.

Poravnanje Barceloni donosi Memphis Depay pogotkom u 75. minuti, koji je i njegov prvi u zvaničnim utakmicama za velikana s Camp Noua.

Mogao je Depay nekoliko minuta poslije donijeti i pobjedu Kataloncima, ali je bio neprecizan iz dosta bolje pozicije od one iz koje je dao gol.

u 93. minuti Eric Garcia ruši Martineza na ivici kaznenog prostora u velikoj šansi i dobija crveni karton. Bilbao nakon toga nije iskoristio šansu iz slobodnjaka i ostalo je 1:1.

Tako je Barca nakon dva kola na učinku od četiri boda i lider je na tabeli, dok Bilbao ima dva boda.

Naravno, Miralema Pjanića nije bilo u konkurenciji za meč, baš kao ni Kenana Kodre, prenosi SCsport.