U prvoj utakmici 7. kola španske La Lige, Villarreal je na svom terenu ubjedljivo nadigrao Betis sa 5:1.

Villarreal je odlično otvorio utakmicu, ali je poveo tek u 39. minuti. Ekambi je odlično ispratio centaršut Cazorle i glavom smjestio loptu u suprotni ugao Roblesovog gola.

Ipak, na početku drugog dijela, u 48. minuti gosti sjajnim udarcem Emersona poravnavaju rezultat na 1:1.

Domaćin je do nove prednosti stigao u 68. minuti, kad je Chukwueze pao u kaznenom prostoru, sudija je dosudio jedanaesterac, kojeg je sigurno izveo Cazorla za 2:1.

Drugim golom Ekambija u 76. minuti pitanje pobjednika je praktično riješeno, a u finišu utakmice gosti su doživjeli totalni potop.

Prvo je u 92. minuti Moreno pogodio za 4:1, da bi u 94. minuti Chukwueze postavio konačnih 5:1. Žuta podmornica je u ovome trenutku najefikasniji tim u prventsvu sa 18 golova.