Završena je druga utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine između Borca i Zrinjskog. Utakmica je završena rezultatom 0:1. Zrinjski je tako po treći put osvojio najmasovnije takmičenje u našoj državi.

Prva utakmica, odigrana u Mostaru, završila je pobjedom Zrinjskog rezultatom 1:0, a jedini strijelac gola bio je Ćuže.

Prije početka utakmice u Banjoj Luci, navijači su izviždali himnu Bosne i Hercegovine, što je bacilo sjenu na sportski događaj.

Najbolja prilika u prvom polvuremenu za goste iz Mostara

Prvi su zaprijetili domaći fudbaleri preko Vranješa, ali njegov pokušaj je otišao preko gola. Ubrzo zatim, gosti iz Mostara imali su veliku priliku. Nakon slobodnog udarca, Kiš je dobro centrirao, lopta je došla do Ćužea koji glavom pogađa prečku. Lopta se odbila do iskusnog defanzivca Šunjića, čiji je udarac izblokirao Grahovac.

Domaći fudbaleri zaprijetili preko Vukovića

Borac je zaprijetio nakon solo prodora Vukovića, kojeg je zaustavio Memija uz prekršaj. Vuković je zatim šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo živi zid. Uslijedio je mirniji period igre, tokom kojeg su gosti imali nekoliko prilika. Memija je centrirao, ali je Jurilj u posljednjem trenutku dobro reagovao i izbacio loptu. Blagaić je također dobro ubacio loptu, ali domaći fudbaleri nisu iskoristili grešku Karačića.

U 37. minuti, Kiš je ponovo ubacio loptu, a Šunjić je šutirao, ali je Milošević uspio odbraniti.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko uzbudljivih trenutaka, ali bez golova. Očekuje nas neizvjesno drugo poluvrijeme, u kojem će Borac pokušati nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice, dok će Zrinjski nastojati sačuvati svoju prednost i osvojiti trofej Kupa Bosne i Hercegovine.

Pred sami kraj prvog poluvremena, Kiš je šutirao iz slobodnog udarca, ali Milošević je boksovao loptu.

Zrinjski je imao prvu priliku u drugom poluvremenu

Prvu priliku u drugom dijelu utakmice imali su gosti. Memija je šutirao, ali njegov šut je otišao preko gola. Domaći fudbaleri imali su nešto veći posjed lopte, ali bez pravih prilika na otvaranju drugog poluvremena. U 58. minuti utakmice, trener Borca, Vinko Marinović, uveo je Lukića umjesto Marčetića. U 59. minuti gosti su sjajno kombinovali: Memija je uposlio Malekinušića, koji je odigrao za Mulahusjenovića, ali napadač Zrinjskog šutirao je pored gola Miloševića.

Uslijedile su izmjene u oba kluba

U 60. minuti utakmica je bila nakratko prekinuta zbog “dimne zavjese” koju su stvorili najvatreniji navijači Zrinjskog. Lukić je uposlio Blagaića, koji je šutirao, ali jedan od defanzivaca gostiju bio je dobro postavljen, te je Borac imao korner nakon kojeg nije bilo problema za Karačića. U 71. minuti, Kvržić je ušao umjesto Čavića. Petrović je prvu izmjenu uradio u 73. minuti, kada je Ćorluka zamijenio Tičinovića. U 75. minuti Herrera je uposlio Lukića, koji nije uspio savladati golmana Karačića, te je rezultat ostao 0:0.

Fantastična izmjena Željka Petrovića

U 80. minuti utakmice, rezervista Ćorluka sjajno je ubacio s desne strane, ali Kiš, iz dosta dobre pozicije, šutirao je glavom preko gola Miloševića. Bila je to najbolja prilika za Zrinjski u drugom poluvremenu. Minut poslije, Kiš je napustio teren, a u igru je ušao Bradarić. Iskusni veznjak Filip Bradarić, iz prvog kontakta s loptom, uposlio je Malekinušića, koji sjajno pogađa za 0:1.

U 83. minuti utakmice, Makarić je ušao umjesto Blagaića. U 89. minuti utakmice, nakon jednog ubačaja sa lijeve strane, lopta dolazi do Kvržića koji je zbog neoprezne igre zaradio opravdano žuti karton. Magdić i Abdurahimi su u igru umjesto Ivančića i Malekinušića.